Sveiki atvykę į Kulturizmas.net diskusijų forumą!

Šis diskusijų forumas geriausia vieta rasti patarimą visais Jus dominančiais klausimais kultūrizmo tema - raumenų auginimas, riebalų deginimas, kūno formų tobulinimui, sveikatos priežiūra! Bendraukite su žmonėmis, kurie jaučia aistrą kultūrizmui, fitnesui ir geroms kūno formoms. Dalinkitės savo įspūdžiais, patirtimi ir patarimais!

Nors galite naršyti forumuose be registracijos, norint pasinaudoti visomis galimybėmis kurias mes siūlome, Jūs turite užsiregistruoti. Registracija trunka vos 30 sekundžių ir Jūs gaunate pilną priėjimą prie visko įskaitant nuosavo profilio, bendravimo asmeniniais pranešimais, temų kūrimo ir atsakymo rašymų, balsavimo, treniruočių žurnalų skelbimo, nuotraukų įkėlimu ir specialių pasiūlymų.

Tapkite Kulturizmas.net diskusijų forumo nariu šiandien visiškai nemokamai – tai užtruks viso labo 30 sekundžių! Registruotis dabar!

Prisijungti arba Registruotis

tomukasm
Naujas dalyvis
Registravosi: 2009-10-06
Žinutės: 15
Atsiliepimai: 0

#1 2009-10-13 10:51

Pradedanciojo istorija ir zurnalas

Sveiki,
nesulaukiau jokiu patarimu pradedanciuju skiltyje, tai sugalvojau pradet ir vest savo zurnala cia.
Tai va, esu pradedantysis, skaiciau jau si foruma siek tiek ir dar daugiau skaitysiu, bet kadangi jau siom dienom pradesiu lankyt sporto kluba, tai nutariau ir parasyt. Gal greiciau gausiu kokiu naudingu patarimu, nei pats juos ateityje issiaiskinsiu.
Nezinau net nuo ko pradet, reiktu tikriausiai nuo pradziu pradzios smile kas tingit skaityt, pereikit prie "mano tikslas".
Tai va, paauglysteje buvau labai liesas. Kaulai smulkus is prigimties turbut. Sveriau kiek pamenu taip pat turbut gana mazai, mano ugis 1.84 m, o budamas 19 metu sveriau apie 65 kg. Turbut mazokai... Bent jau is kuno sudejimo tikrai taip atrode. Jokiu sportu tuo metu neuzsiiminejau, tik tiek kiek studijuojant pirmam kurse buvo kuno kulturos uzsiemimai. Veliau man pradejo augti kuno svoris. Nezinau kodel, nes valgymo iprociai gal labai ir nesikeite. Kaip visada valgydavau viska ko noredavau. Taciau jokio fizinio kruvio, apart vaiksciojimo ir savaitgaliais padirbejimo sode neturejau. Siaip dar esu didelis saulegrazu megejas, tai kai dabar analizuoju buvusia padeti, tai speju, kad ir ju kolorijos prie to prisidejo. Blogiausia tai, kad kuno svoris pradejo augti riebalu pavidalu ir ne kur kitur, o ant pilvo smile Kazkaip tas mano pilvas keistai issipute ir toks ir liko iki siu dienu. Aisku matydamas nekokia savo padeti ir del pabaigtu studiju atsiradus laisvo laiko vakarais, nusprendziau kad reikia pradet sportuot. Tuo metu buvau 23 m., o sveriau jau apie 80 kg. Sportavau apie 8 men su menesio pertrauka. Dabar kai pagalvoju, tai nezinau ar tuo ka dariau butu galima vadinti sportu. Per savaite sportuodavau dazniausiai 2 kartus, kartais 3. Visuomet darydavau tuos pacius bazinius pratimus ta pacia tvarka. Is viso per kiekviena treniruote dariau gal 6 pratimus, t. y. kazkas rankom, kazkas krutinei, kazkas kojom, kazkas presui. Treniruote su apsilimu (begimas 10 min) trukdavo apie 1h. Kai pradedantis aisku dirbamais svoriais labai girtis negalejau smile Po truputi aisku jie didejo, bet sunkiai. Paskui pradejau vartot maisto papildus amino rugsti, kreatina, baltymus. Aisku bandziau ten laikytis tu normu, rekomendaciju. Galbut atsirado daugiau jegos ir istvermes, truputi kruviai vel pakylo. Po viso sito 8 men "sporto" etapo svoris nelabai pasikeite, buvo apie 82 kg. Ko labiausiai as norejau, nuo pilvo riebalas irgi turbut visai nedingo. Presui galbut per mazai demesio skyriau, bet kaip buvo taip buvo, nelabai megiamas pratimas buvo. Siaip raumenu apimtys gal kazkiek ir pagerejo, kazkas gal ir isryskejo, bet kazkokiu matavimu nedariau (cia vel turbut didele klaida) tai ir sunku ka pasakyt. Kaulai beje smulkus kaip buvo taip ir liko, kas labai ryskiai matosi. Visu siuo laikotarpiu blogiausia turbut buvo su mityba, nes valgiau 4 kartus per diena, ko kaip suprantu tikrai neuztenka, o ir koloringuju saulegrazu neatsisakiau.

Kaip jau rasiau, dabar vel pradesiu sportuot ir jokiu budu nenoriu kartot tos pacios klaidos. Ka pats dabar suprantu tai klaidu praeitame etape padariau daug, pradedant mityba ir baigiant treniruotes pratimais. Dabar reiktu ju kazkaip isvengti, nes pasiryzes rimtai viska pradeti is naujo, vel nuo 0.

Mano tikslas:
atsikratyt iskilaus pilvo ir priaugti raumenu mases visur kitur. turbut du sunkiai suderinami dalykai.


Taigi mano planai tokie:
1) 2-3 savaites darant tuos pacius bazinius pratimus isivaziuot i ritma iskentet ta pradini raumenu skausma.
2) per tas 2-3 savaites susidaryt normalia split'ine treniruote. Kas turbut labai negerai, kad galiu sportuot tik pirm, antr, trec ir ketvirtadieni, o sekmadieni nebent tik kardio irgi sporto klube. Planuoju treniruote susidaryt 3 dienoms, t.y. pirm. sportas, antradieni poilsis, trec. ir ketv. sportas.
3) vesti kazkoki treniruociu zurnala, kur stebet darbinius svorius, tikslu kuno svori, dar issimatuot apimtis. tas toks rezultatu gerejimo stebejimas speju turetu man pridet dar daugiau ryzto.
4) susitvarkyt mityba, atsisakyt riebiu maisto produktu, ivest daugiau baltymu, angliavandeniu, pradet vartot vitaminus sportuojantiems. sunku bus padidint valgymu skaiciu per diena, nes darbas ir visa kita. bandysiu darbo metu pries pietus gert kazkoki baltymu angliavandieniu kokteiliuka.
5) kazkaip kazkur ivest kardio. kaip suprantu pilvas nedings be normaliu kardio pratimu, o ne tik 10 min apsilimu sporto dienomis, tai va kazkaip kazkada juos reiks daryt. ar nebutu per didelis kruvis jei normalu kardio daryciau sekm. ir antradieni? man baisiausia, kad metant pilvo riebala tikriausiai kris ir viso kito kuno apimtys, o ju jau ir taip nedaug. tai kaip cia ta suderint? realiai turbut koloriju kieki reiktu mazint? bet tai kaip tada bus su raumenu mases uzsiauginimu? is ko ji augs?
6) daugiau miegot. dabar miegu max tarp 7-6 valandu per para kas speju sportuojanciam zmogui yra per mazai. o ir dabar nesportuojant man to miego amzinai truksta, tai ta dalyka butinai reikia keist.
7) ismokt ir taikyt raumenu tempimo pratimus. pasiskaiciau cia pas jus viena toki straipsni apie raumenu tempimo pratimu svarba raumenu augimui ir jis toks mane labai itikino. kai sportavau anksciau kazkaip pirmais menesiais ziauriai prasitampyt visas rytais noredavau, ko anksciau nesportuojant visai nebudavo.

tai va, nezinau viska paminejau ka planuoju. Ka pamirsau, ko nesupratau, gal kas ka gali patarti kaip tokioj va situacijoj elgtis? veliau kai susideliosiu treniruotes pratimus vel turbut klausiu jusu patarimo. iskart pabreziu, kad as nesitikiu greitu rezultatu, bet iki vasaros noreciau kazko pasiekti pastebimesnio, juk vis delto ilgas laiko tarpas. Sorry uz ilga posta smile kazkaip norejos issikalbet

Neprisijungęs

 
Robšė
®
Vietovė: rajonas
Registravosi: 2008-02-14
Žinutės: 13898
Atsiliepimai: 38

#2 2009-10-13 12:03

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

1. Susidaryk normalų mitybos planą ir jo laikykis. Pilvo mazinimui gal labiau tiktu svorio metimo dieta, nes vien kardio pilvo nesumažinsi. Taip kad teks apsispręst, ar dabar mažini pilvą, ar bandai jį kompensuoti didindamas kitas apimtis. Bet jei pasirinksi svorio auginimo dietą, tai yra rizikos, kad pilvas dar padidės...
http://www.kulturizmas.net/mityba/p2_articleid/156
http://www.maistassportui.lt/index.php?cid=3227

2. Pradžioj,įsivažiavimui, pasiimk kokioms bent 4 savaitėms full body programą iš forumo. Po mėnesiuko matysi, ar imti full body pažengusiems, ar kurtis (kreiptis į trenerį) 3 dienų splitą skeliant raumenyną į tris dalis...

3. Su papildais neskubėk, manau pakaks vitaminų ir gal proteino (geinerio nepatarčiau dėl pilvo). Vėliau gal kokį kreatiną ar ryškinimuisi ką pajungsi...

Sėkmės wink

Neprisijungęs

 
tomukasm
Naujas dalyvis
Registravosi: 2009-10-06
Žinutės: 15
Atsiliepimai: 0

#3 2009-10-13 14:16

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

Aciu uz greita patarima.
Kuo daugiau skaitau, tuo daugiau neaiskumu...
Cia visiems pradzioj taip buvo ar tik man? smile
Dabar neapsisprendziu ka man daryt, ar pradet augintis mase ir paskui pavasari ryskintis (jeigu bus ka), ar pradzioj nusimest ta nelemta pilva ir paskui augintis mase.
As kazkaip sunkiai isivaizduoju pastaraji varianta, nes tas mases metimas man asocijuojasi su dideiu nuovargiu per kardio ir dieta kai valgoma maziau, tai tokiu atveju ir jegu maziau daryt jegos pratimams ir isvis kaip ir jokio progreso tame, o galu gale gaunasi vos ne visiskas kuno issekimas.
Kaip ir patare Robse speju dabar menesi tvarkingai darysiu full body ir stebesiu kas daros su svoriu. Mitybos nekeisiu, bet kokia cia mityba kai valgoma vos ne 3-4 kartus dienoj. Pagal kaloriju skaiciuokles nesportuojant man reiktu apie 2300 kcal. Man atrodo as tiek negaunu, tai pilvas kaip ir krist turetu, bet kad taip nera. Speju mazai valgymu po daug kcal viska ir sugadina. Na visvien menesi skirsiu isivaziavimui ir stebejimui, sversiuos kiekviena diena tuo paciu metu

Neprisijungęs

 
Robšė
®
Vietovė: rajonas
Registravosi: 2008-02-14
Žinutės: 13898
Atsiliepimai: 38

#4 2009-10-13 14:35

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

neaiškumų pradžioje visiems daug, tiek kad reikia pačiam pasidomėti-pasiskaityti, kad neklausinėti nesamonių ir mokėti bent klausimą teisingai suformuluoti. Nes paprasčiausia, niekas neturi tiek laiko, kad viską sugromuluoti 100 proc. ir pateikti kiekvienam, nesam kokie asmeniniai treneriai...
Tavo vietoje aš dabar netaikyčiau griežtos svorio metimo dietos, nes toks stresas gali gal ir norą sportuoti atmušti. Paprasčiausia atsisakyčiau "negerų" produktu (riebūs, bulviniai visokie, saldūs kepiniai, majonezai etc.) Palikčiau tik produktus su kokybiškais baltymais: vištiena, žuvis, kiaušiniai, varškė (liesa) ir kokybiškais angliavandeniais: grūdinės kultūros (košės), vaisiai. Pasiskaičiuočiau daugmaž, kad baltymo gautusi ~2,5gr/kg o anglių ~3-4gr/kg. Visus valgymus dalinčiau i 5 porcijas, angliu daugiau pirmoj dienos pusėje, o link vakaro liktų daugiau baltymų. Jei darbe nėra kaip pavalgyti, tai baltymai būtų geras proteinas ir kokie 1-2 bananai. Iš esmės tai būtų kaip ir augimo dieta, tik gal nebūtų didelio kcal pertekliaus...
Iš papildų imčiau tik elementariausių polivitaminų ir mineralų. Dar gal pasiimčiau l-karnitino (kokius 5gr pusvalandis prieš trenke) ir treniruotėse kardio butinai daryčiau.
Programa kaip minėjau mėnesiui pasiimčiau elementariausia full body.
Nu taip daugmaž ir pradėčiau, o vėliau jau būtų matyti, kas kaip ir ką reikia keisti...

Neprisijungęs

 
Robšė
®
Vietovė: rajonas
Registravosi: 2008-02-14
Žinutės: 13898
Atsiliepimai: 38

#5 2009-10-13 14:39

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

Kiek metų pačiam?

Neprisijungęs

 
Savas4u
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2008-04-04
Žinutės: 3246
Atsiliepimai: 11

#6 2009-10-13 14:45

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

pakeisk tam tikrus yprocius mityboj ir automatiskai BF mazes net ir nesportuojant.
vietoj sulciu ir limonadu kuriuose labai daug cukraus gerk arbata arba vandeni, bet be cukraus, o su sacharinu.
vietoj kiaulienos valgyk vistiena, jautiena, kalakutiena.
stenkis viska ka kepi kepti ant groteliu,o dar geriau virti.
pieno produktus rinkis liesus.
aisku vietoj visokiu batonu valgyk juoda duona.
visiskai atsisakyk majonezo ji pakeisdamas garstyciom/krienais.
pries miega valgyk liesa varske.

o del jegu, tai galiu pasakyt, kad kaip tik geriau ir zvaliau jausies tesinga mityba pasirinkes, nei, kad suvartodamas labai daug kaloriju riebaliniu visokiu wink

jei surinksi pakankamai baltymu t.y 2,5-3gr 1 kuno kg, tai betkokiu atveju tau mazejant riebalui augs raumo- pamatysi wink
sekmes!

Neprisijungęs

 
Robšė
®
Vietovė: rajonas
Registravosi: 2008-02-14
Žinutės: 13898
Atsiliepimai: 38

#7 2009-10-13 15:16

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

matmenis nusiimk ir darbinius fiksuok, - jei bus progresas, tai bus papildomas stimulas nenuleist ranku o judet pirmyn...

Neprisijungęs

 
Savas4u
Dažnas senbūvis
Registravosi: 2008-04-04
Žinutės: 3246
Atsiliepimai: 11

#8 2009-10-13 15:46

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

Robšė rašė:

matmenis nusiimk ir darbinius fiksuok, - jei bus progresas, tai bus papildomas stimulas nenuleist ranku o judet pirmyn...

teisingai Robse labai raso- klausykit jo! wink
dar galima ir fotkyciu kelias pasidaryt is sono ir priekio.
bet su cm tik neapgaudinek saves, jei atpalaidaves pilva tai pilnai, jei matuoji ranka tai tiesiai, o ne kreivai wink

Neprisijungęs

 
tomukasm
Naujas dalyvis
Registravosi: 2009-10-06
Žinutės: 15
Atsiliepimai: 0

#9 2009-10-13 21:55

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

dekui uz patarimus. del maisto kai planavau mases auginimui, tai taip ir planavau darbe 10 ir 14:30 gert whey protein ir pieno bei banano kokteili, kuris kazkur apie 330 kcal gaunas. tik idomu ar sutilps jis man smile bet gal kaip nors. taip pat nebevalgysiu viso to maisto, kuri jau vardinot. dar va supratau,kad megstu kokybiska juoda duona, tai batonui tikrai bus ne. problema tik kad nelabai man ta varske lenda, bandziau ir paprasta ir su skoniais, bet gal rasiu kuo pakeist.
matuotis bandziau,bet kad labai sunku vienam, reiks prasyt kad kas ismatuotu. beje kazkaip pastebejau, kad pilva pastoviai laikau siek tiek itraukes, net beveik skauda jei jau visai atleidziu ji.nebutu cia kokia liga...
man beje 24 tuoj bus. dar karta dekui uz patarimus.man jau atrodo, kad viskas bus gerai ir ranku as tikrai nenuleisiu. svarbiausia iskentet ta pirmini skausma rytais.

Neprisijungęs

 
Robšė
®
Vietovė: rajonas
Registravosi: 2008-02-14
Žinutės: 13898
Atsiliepimai: 38

#10 2009-10-14 08:03

Re: Pradedanciojo istorija ir zurnalas

is varskes galima varskecius pasikepti arba varskes kukulius issivirti...
Pilvukas 24, - nesolidu... smile Taip kad susiimk... wink

Neprisijungęs

 

Prisijungti arba Registruotis

Kopijuoti draudžiama © 2005 - 2024 Kulturizmas.net