L-Argininas – tai viena iš dalinai pakeičiamų amino rūgščių (vaikams iki 12 metų tai nepakeičiama amino rūgštis). Teigiamas arginino poveikis žmogaus sveikatai buvo atskleistas gana nesenai, apie 1990 metus. Argininas plačiausiai naudojamas kardiologijoje bei dabar taip sparčiai pasaulyje populiarėjančiose atjauninimo programose (argininas natūraliai skatina organizme gamintis augimo hormonui – somatotropinui, nuo jo priklauso gera savijauta, žaizdų gijimas, vaisingumas, ir t.t.).
Argininas reguliuoja azoto oksido (NO) lygį organizme, kuris atsakingas už kraujo apytaka organizme, imunitetą, komunikaciją tarp nervinių lastelių, kepenų funkciją, kraujo krešėjimą ir net lytinį susijaudinimą (įpatingai veiksmingas moterims).
Sportininkams
- Azoto oksido (NO) skatintojas
- Gerina raumenų užpumpavimą
- Padeda didinti jėgą
- Gerina raumenų atsistatymą
- Reguliuoja imuninę sistemą
Arginino vaidmuo organizme neapsiriboja vien NO gamyba. Kai kuriais atvejais (pavyzdžiui aktyvaus augimo periodu, atsigaunant po traumų ir žaizdų gijimui arba bet kuriuo atveju, kai reikia galingo stimulo imuninei sistemai) organizmas pats nebėra pajėgus užpildyti arginino poreikius, tada ši amino rūgštis tampa nepakeičiamąja.
Kaip ir kitos baltymų dalys, argininas dalyvauja formuojant raumenis ir kitus neriebalinius organizmo audinius. Dar viena arginino funkcija – tai tapti žaliava kitai amino rūgščiai – ornitinui. Be to, argininas stimuliuoja mūsų jaunystės faktorių – natūralų augimo hormono ir insulininio augimo faktoriaus (IGF 1) gaminimasi organizme.
Seksualinės vyrų funkcijos sutrikimai
Azoto oksidas – pagrindinis, geros erekcijos pasiekimo ir palaikymo faktorius. Kaip įrodo daugelis mokslinių tyrimų, kasdieninis 2,8 gramo arginino naudojimas, plečia kraujagysles, ir to pakanka erekcinės disfunkcijos korekcijai. Be to moksliškai įrodyta, jog geresnis kraujo pritekėjimas į lytinius organus padidina moterų lytinį susijaudinimą.
Reguliarus arginino naudojimas padidina spermos gamybą. Mokslininkai pastebėjo, jog kasdieninis 3-4g arginino naudojimas, padidino aktyvių spermatozoidų kiekį ejakuliate. Kompleksiniam nevaisingumo gydymui mokslininkai rekomenduoja kartu naudoti argininą, cinką, karintiną ir kofermentą Q10.
Kaulų ir kitų audinių traumos
Argininas – nepakeičiama priemonė atstatant proteininį balansą po sunkių nudegimų. Kaip parodė tyrimai, ši amino rūgštis padeda labai greitai gyti lūžiams ir kitoms traumoms, o taip pat diebetinėms opoms ant kojų, ir netgi, remiantis kai kuriais tyrimais, nervinio audinio regeneracijai. Be to papildomos arginino dozės padeda gydyti osteoporozę. NO stabdo kaulinio audinio nykimą, o papildoma augimo hormono sekrecija gali padidinti kaulinį tankį.
Vaikams ir paaugliams, negalima ilgesnį laiką naudoti bent kiek didesnias nei keli gramai arginino dozes, kadangi tai padeda išskirti augimo hormoną, kas gali neigiamai atsiliepti.