Nemokamas pristatymas su Omniva

5 įstatymai treniruojant įstatymų sergėtojus (Ryan Patrick)

Paklausykite. Jei esate pasirengęs policijos pareigūnas, tai turite nuolat rūpintis savo galimybėmis užtikrinti kitų žmonių saugumą esant ekstremalioms situacijoms. Pistoletas su pilna apkaba ne visada jums pagelbės ir jums reikia būti pasiruošus situacijoms, kai reiks pasinaudoti savo fizinėmis galimybėmis.

Kai ateis laikas – turite būti pasiruošęs kovai. Norint sėkmės toje kovoje – pareigūnas turi būti fiziškai pajėgesnis už būsimus priešininkus.

Aš turiu garbės dirbti kartu su Lexingtono KY greito reagavimo būriu – komanda, kuri užėmė trečią vietą pasaulinėse greito reagavimo būrių varžybose. Kalbu apie rimtus, stiprius, galinčius priimti iššūkius, vyrus.

Jie pakelia kiekvieną naują savo treniruotę į aukštesnį lygį ir niekada nestovi vietoje. Jie visada buvo komanda, žinojo kaip dirbti kartu ir tai įrodė. Besitreniruodamas kartu su jais perpratau 5 svarbiausius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas save gerbiantis pareigūnas.

Dinamiškas, lankstumo reikalaujantis apšilimas

Nuolat girdžiu raudas, jog teisingumo sargams nereikia jokio lankstumo. Jei nežinojote – dinamiškas lankstumas įgauna ypač daug svarbos, kai kalbame apie apšilimą kūno rengybos srityje. Kodėl?

Dinamiškas lankstumas, tai aktyvių tempimų serijos. Priešingai nei klasikiniai tempimai („sėsk ir laikyk“) šie tempimai padeda į veiksmą įtraukti mažiau judrius sąnarius ir padeda stabilizuoti ypač svarbių sąnarių darbą. Tai ypač svarbu teisėsaugos pareigūnams, nes tai palaiko jų gerą sveikatos formą.

Gaila, kad dauguma pareigūnų tuo nesusirūpina, bet pareigūnui visada svarbu būti pasirengusiam VEIKTI. Esant netikėtai, pavojingai situacijai pareigūnas neturi laiko pratampyti raumenis, pasukti rankas „malūnėliu“ – reikia veikti IŠKART.
Taip pat šie dinamiški, staigūs tempimai yra labai svarbūs prieš treniruotę. Taigi lėtus tempimus pakeiskite greitais, dinamiškais apšilimo judesiais.

Nesistenkite tapti kultūristais

Prieš kalbėdamas apie tai turiu pasakyti, kad nemaža dalis policijos pareigūnų yra praktikuojantys kultūristai ir net varžybų dalyviai. Tai puiku ir aš labai vertinu kultūrzmą kaip sportą.

Bet jei nuoširdžiai paklaustumėme savęs: „Ar kultūristinės treniravimo metodikos mums padeda tobulėti policijos darbe?“? Ir manau, kad gana greit suprastumėme, jog atskirų kūno dalių treniravimas lėtina pareigūnų kūnus, jie tampa mažiau paslankūs, lėtesni, o tai nėra gerai.

Turiu pabrėžti, jog geram policijos pareigūnui būtina gebėti padaryti kūno svorio pratimus: prisitraukimus, atsispaudimus, pritūpimus ant vienos kojos – ir tai tik pradžia.

Kada tu darbe – kuris sugebėjimas pravers labiau: galimybė prisitraukti prie skersinio ar galimybė gulint ant suolo spausti svorį? Aš manau, kad pirmoji yra daug praktiškesnė policininko darbe.

Dauguma kultūrizmo pratimų nėra pritaikyti praktiniam naudojimui realiose situacijose. Darydamas karišką spaudimą juk neišmoksi mėtyti nusikaltėlius it akmenukus? Policininkui būtina iš kultūrizmo pasiimti tai kas praktiška ir panaudojama kritinėse situacijose. Taigi pamirškite tas visas spalvingas mašinas, skirtas izoliaciniams pratimams.

Gera pradžia būtų įtraukti viena koja daromus pratimus į dieną, kai treniruoji apatinę kūno dalį. Vienos kojos pritūpimai, bei įvairūs įtūpstai – puikus sprendimas. Kai darysite viršutinės kūno dalies treniruotę – išbandykite vienos rankos spaudimus pečiams ir krūtinei. Naudokite hantelį, girą ar net nedidelį smėlio maišą. Šitoks treniravimas papildomai lavina kūno pusiausvyros gebėjimus, bei gebėjimą sutelkti jėgą į vieną tašką – šiais atvejais į vieną iš rankų arba vieną iš kojų.

Treniruotės naudojant sunkius objektus

Yra keletas pratimų, kurių vien pavadinimas jau atsiduoda testosteronu – ką manote apie smėlio maišų nešiojimą arba savo treniruočių partnerio užsimetimą ant nugaros?

Treniruočių su sunkiais, nestandartinių dydžių objektais žavesys slypi tame, kad tai pratina kūną prie dar neišbandytų dalykų, o tai bet kokiu atveju – tobulėjimas. Pavyzdžiui smėlio maišas retai kada guli toje pačioje pozicijoje, taigi vien jo apėmimas, sugriebimas jau treniruoja daugybę įvairių kūno jėgos, pusiausvyros faktorių.

Treniruojant policijos pareigūnus tikram gatvės gyvenimui sunkūs, neįprasti kūnai turi dar vieną didelį pliusą. Kaip pavyzdį paimkime smėlio maišą. Sunkaus smėlio maišo nešimas ant pečių meta iššūkį jūsų kvėpavimo sistemai (kardio efektas), be to tuo pačiu metu kovojate su ypač sunkiu svoriu (jėgos efektas). Ši kardio veiklos ir jėgos ugdymo kombinacija padeda lavinti mūsų norimą fizinės jėgos tipą.

Šio nuostabaus pratimo viršukalnė – tu išmoksti naudoti fizinę jėgą net tada, kai tavo raumenys yra gerokai nuvarginti. Tu uždusęs nuo sunkaus maišo ant tavo pečių, tavo raumenys išvargę, bet tu nesustoji ir eini tolyn. Taip treniruodamasis išmoksi technikos, kuri leidžia nuvargusiems pareigūnams judėti su sunkia darbine apranga. Atsimink – nuovargis užgožia jūsų pojūčius, tad niekada nepamirškite ne tik atidirbti savo dalį per treniruotę, bet ir tobulėti, didinti apkrovas. Ir primirškite štangas, bei hantelius – policininkų treniravime nėra nieko geriau už smėlio maišus, giras, kūjus ir kitus netikėtų matmenų, bei svorio objektus.

Vidinė koncentracija atlikus varginantį darbą

Susikoncentravimo problemos ir išsiblaškymas ateina kartu su nuovargiu. Tai reiškia, kad fizinis nuovargis turi įtakos ir jūsų protiniams gebėjimams t.y po fizinio darbo yra sunku dirbti protinį darbą. nes darosi sunku susikoncentruoti.

Ar kada bandėte bėgti tam tikrą distanciją ir iškart po jos (arba jai dar nesibaigus) lavinti savo šaudymo įgudžius? Jei teko, tai esu garantuotas, kad pajutote nemenką nuovargį po sunkaus bėgimo. Tai lėmė ir jūsų pasirodymą šaudykloje.
Yra keletas būdų to išvengti, bet kai kurie praktiškesni už kitus.

Galite bandyti treniruoti šaudymo įgūdžius iškart po įveikto kliūčių ruožo (bėgimas, lipimas per kliūtis, šliaužimas). Tačiau tai įmanoma tik tuo atveju, jei jūsų policijos akademijos šaudykla yra prie pat kliūčių ruožo. Kitais atvejais – bandykite po varginančios distancijos užimti šaudymo poziciją (priklaupus ant kelio, gulint) ir bandyti suderinti kvėpavimą (bėgimas turi būti toks, kad giliai alsuotumėte iš nuovargio), bei bandyti atprasti nuo įvairių šaudymo rezultatus lemiančių nuovargio veiksnių – rankų drebėjimo, judesių korpusu ir t.t.

Dar viena galimybė – po įveiktos distancijos lavinti savo pusiausvyrą. Bus nelengva išlaikyti pusiausvyrą giliai kvėpuojant iš nuovargio, bei drebančiais kojų raumenimis, bet žinokite, kad toks būdas lavina jūsų sugebėjimus greitai sukontroliuoti savo kūną, kas labai pravers tikrame policininko gyvenime.

Įsivaizduokime, kad dabar karšta diena, 30 laipsnių karščio. Tu ką tik sprintu įveikei 50 metrų distanciją. Pirma tavo mintis – stabtelti ir atgauti kvapą minutėlei. Pabandyk įveikti tą mintį. Pasinaudok treniruočių partnerio pagalba – tegul jis/ji tau įveikus 50 metrų sprintą tavęs paklausinėja keleto paprastų matematinių klausimų. Pavyzdžiui paprasta lygtis: 5x lygu 18 plius 2x kvadratu. Fiksuokite atsakymų greitį ir tikslumą. Būtent toks staigus protinis darbas lavina jūsų taktinį mąstymą, kuris būtinas priimant greitus sprendimus gatvėse, kur nuo šimtųjų sekundės dalių gali priklausyti žmonių gyvybės.

Komandinės treniruotės

Kaip vieną iš svarbiausių kiekvienos treniruotės reikalavimų aš įvardyčiau komandinį darbą. Treniruokitės kartu su savo kolegomis. Taip ne tik lavinsite savo fizinius įgūdžius, bet ir galėsite lengviau suprasti savo kolegas – žmones su kuriais dirbsite ypač svarbų darbą – užtikrinsite kitų žmonių saugumą. Jūs nesate slaptieji agentai ir neveikiate individualiai. Jūs dalinys, policijos pajėgos – komanda.

Kol vienas komandos narys ilsisi – jį turi gebėti pakeisti kitas. Taip ugdomas žmonių atsakingumas, pareigos jausmas, stiprinama komandinė vienybė. Ne visi besitreniruojantys tapti pareigūnais yra vienodi. Vieni yra dvasiškai stiprūs, gerai motyvuoti. Kitiems galbūt kaip tik reikia sudaryti šiokį tokį spaudimą, kad jaustų atsakomybę už savo komandą ir galėtų tobulėti vardan jos.

Apie autorių

Ryan Patrick`as yra asmeninis treneris, studentas ir kultūrizmo varžybų dalyvis. Jis laimėjo galiūnų varžybas Kentukio universitete 2007 metais.


GymBeam Protein Pancakes & Waffle Mix (baltyminiai blyneliai) 500gGymBeam Protein Pancakes & Waffle Mix (baltyminiai blyneliai) 500gGymBeam Protein Pancake Mix - baltymų-avižų miltelių mišinys skirtas blynams (su saldikliais).Sužinok daugiau!

Parašykite komentarą