Pateikiame pagrindines priežastys, kodėl neauga raumenų masė, kodėl tu neaugi! Visos šie dalykai labai susiję ir jie turi būti subalansuoti.
1. Persitreniruoji ir nepavalgai. Net geriausia treniruotė bus nenusisekusi jeigu būsi nepavalgęs ir negausi pakankamai maistinių medžiagų. Ir atvirkščiai, geriausia dieta bus bevertė, jeigu treniruosiesi per daug, taip neleisdamas raumenims gauti visų reikalingų medžiagų.
2. Pastovi rutina. Sistema nustoja duoti naudą darant ją ilgiau kaip 3-6 savaites. Kartą organizmui prisitaikius prie krūvio, sistema turi būti pakeista, kad nestabdyti progresavimo ir vengti adaptacijos.
3. Per didelis dėmesys izoliuotiems pratimams. Tu gali daryti visus “mažus” pratimus iki pamėlynavimo, bet kol nesiimsi “didelių” pratimų, tu išliksi mažas. Tai priveda prie ketvirto punkto.
4. Tu privalai daryti pritūpimus ir mirties trauką jeigu nori skatinti organizmo augimą. Gerai pagalvok. Darant pritūpimus ar mirties trauką pajungiama daugiau kaip 80% visų raumenų. Darant štangos lenkimą – geriausiu atveju 4%. Taigi, kuris pratimas labiau skatina kūną pasisavinti baltymus ir palaikyti raumenų augimą kaip visumą? Atsimink tik vieną, be pritūpimų ir mirties traukos tu nesulauksi potencialo augimui.
5. Dažnai „plaukioji“ tarp pratimų kurie sunkiai progresuoja. Pavyzdys: Ne kartą tai mačiau savo ir akimis ir patyriau savo kaliu. Dariau štangos spaudimą, nusprendžiau paįvairinimui pakeisti jį hantelių spaudimu. Po kiek laiko hantelių spaudime svoriai pakilo per 20 kg. Grįžus prie štangos spaudimo gali ištikti ir šokas, kai pamatai, kad progresas viso sudaro tik 5 kg. Tai nereiškia kad kas nors blogai su hantelių spaudimu. Tai paprasčiausiai reiškia, kad pratimai yra pakankamai skirtingi, todėl progresas viename tikrai nereiškia to paties kitame. Stabilizavimo raumenys, kurie talkina vidaus raumenų koordinacijai, yra pagrindinė priežastis to, kad kiekvienas pratimas turi savo progreso ribas ir negali apimti visos raumenų grupės darbo.
6. Nežinai kada reikia atsipūsti. Nėra dar tokio žmogaus, kurio kūnas ištvertų pastovų treniravimąsi be jokios pertraukos ar pilno atsistatymo. Tol kol neišmoksi ilsėtis ir daryti pertraukų, tol tavo treniruotės nebus optimalios.
7. Nepakankamai mikroelementų. Negaliu suskaičiuoti vaikinų kurie stengiasi tapti dideliais gerdami vaikišką dozę vitaminų per dieną ir galvodami, kad to pilnai užtenka. Jeigu nori gerų pasiekimų iš savo kūno, duok jam gerą kiekį „kuro“.
8. Treniruojiesi taip intensyviai kaip sena rachitine bobutė. Reikia komentarų?
9. Neturi aiškių tikslų. Daugelis tiesiog kilnoja štangas, kad taptų didesniais, bet jeigu neturėsi galvoje ir jėgos vystymo, praėjus ilgesniam laikui tu „žlugsi“. Tavo pradinis tikslas turėtų būti auginti jėgą baziniuose pratimuose pastoviu tempu. Nustatyti ilgalaikiai ir trumpalaikiai jėgos siekiai ir jų siekimas yra ekvivalentu dideliam ir stipriam atletui.
10. Esi nepastovus. Susidomi treniruotėmis ir „žudai“ save salėje iki išsekimo, po poros savaičių progreso praleidi krūva treniruočių, o tai reiškia būvimą 1 žingsniu priekyje ir ¾ atgal.
4 punktas,ka daryti tuo atveju jai turiu stuburo isvarza juk nelabai galima daryt siuos pratimus su nugaros problemomis?